برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چرا گاهی زمان تایید تراکنش‌ طول می‌‌کشد؟ | راهنما

شما باید برای انجام هر عملی در شبکه بلا‌ک‌چین مانند ثبت، خرید، فروش، تسعیر و… مبلغی را تحت عنوان گس‌فی (Gas Fee) به شبکه بلاک‌چین پرداخت کنید. در واقع هزینه گس‌، در ازای انجام محاسبات پیچیده، تایید تراکنش و ثبت در شبکه بلا‌ک‌چین به سرور‌هایی که وظیفه ثبت و تایید معاملات را برعهده دارند، پرداخت می‌شود و هیچ ربطی به پلتفرم ENFTIES ندارد. به طور کلی میزان هزینه گس‌ طبق عواملی مانند زمان تراکنش، دشواری معامله، ترافیک شبکه و… متغیر است. در نتیجه مدت زمان انجام فرآیند ممکن است از چند دقیقه تا چند روز به طول انجامد.

توجه داشته باشید!

شما وقتی گس‌فی مورد نظر خود را تعیین کرده و درخواست تایید تراکنش را به شبکه بلا‌ک‌چین ارسال می‌کنید، درخواست شما در رقابت با سایر تراکنش‌های ارسال‌شده به شبکه قرار می‌گیرد و در نهایت این سرورها هستند که تصمیم می‌گیرند کدام تراکنش را در اولویت قرار دهند. بنابراین اگر هزینه گسی که تعیین می‌کنید پایین‌تر از مقدار مناسب باشد، ممکن است تراکنش انجام نشود و هزینه گس نیز به حساب شما برنگردد.
با تعیین گس‌فی بیشتر می‌توانید زمان انجام تراکنش را کاهش دهید. برای آشنایی بیشتر با سازوکار گس‌فی، نحوه بهینه‌سازی آن و درنتیجه سرعت بیشتر در انجام تراکنش‌ها به مقاله گس اتریوم چیست؟ مراجعه کنید.